Lucie Trmíková

Literárně-dramatický obor

herectví a autorská tvorba

Hl.m.Praha
Středočeský
Jihočeský
Plzeňský
Karlovarský
Ústecký
Liberecký
Královehradecký
Pardubický
Vysočina
Jihomoravský
Olomoucký
Zlínský
Moravskoslezký
11.5.2020

Inzerát "Odborník z praxe"

Nabízím výuku herectví a autorské tvorby. Mám specifický přístup k divadelní herecké tvorbě, který kromě schopnosti herecké interpretace pracuje s autorským vkladem a obě cesty propojuje. Považuji za podstatné objevování a vědomé užívání možností těla, hlasu, fantazie a emocí. Rozvíjení všech těchto předpokladů vede k vědomému, svobodnému a autentickému tvůrčímu projevu. Mám dlouhodobou praxi v oboru a pedagogické zkušenosti ze dvou uměleckých škol.
Odborník z praxe

Inzerát "Projektový den"

Projektový den

Životopis

Lucie Trmíková vystudovala herectví na DAMU. V letech 1991–96 byla v angažmá v Činoherním klubu v Praze, v letech 1996–2001 v Divadle Komedie v Praze.  V roce 2011 založila spolu s Janem Nebeským a Davidem Prachařem divadelní spolek JEDL, který je platformou pro nezávislé autorské divadlo. Lucie Trmíková v inscenacích tohoto uskupení účinkuje jako herečka, ale je zároveň autorkou scénářů a dramaturgem projektu.
PEDAGOGICKÉ ZKUŠENOSTI:
V letech 1998–2006 působila jako pedagog herectví na Vyšší odborné škole herectví v Michli. V letech 2012–2014 vyučovala herectví na katedře pantomimy HAMU.
Lucie Trmíková je držitelkou Ceny Alfréda Radoka za ženský herecký výkon roku 1997 (Terezka v Divadle Komedie). Na Cenu Alfréda Radoka byla nominována také v roce 2014 za roli Rity v Ibsenově hře Eyolfek v Divadle v Dlouhé a dále získala v roce 2017 nominaci na Cenu divadelní kritiky za roli Hedy Gablerové ve stejnojmenné Ibsenově hře v Divadle v Dlouhé. Za roli Médei v Divadelním spolku JEDL byla v roce 2019 nominována na Cenu Thálie v oboru alternativní divadlo. Za roli Anny v Soukromých rozhovorech v Divadelním spolku JEDL získala v roce 2019 Cenu Thálie v oboru činohra a za tutéž roli Cenu Divadelních novin v kategorii Herecký výkon sezóny bez ohledu na žánr.