Blanka Josephová-Luňáková

Literárně-dramatický obor

herečka, lektorka, autorka scénářů a písňových textů

Hl.m.Praha
Středočeský
Jihočeský
Plzeňský
Karlovarský
Ústecký
Liberecký
Královehradecký
Pardubický
Vysočina
Jihomoravský
Olomoucký
Zlínský
Moravskoslezký
3.5.2020

Inzerát "Odborník z praxe"

Mám zájem o výuku herectví na ZUŠ jako lektorka. Mé zkušenosti a zájem spadá do okruhu starších žáků.

Odborník z praxe

Inzerát "Projektový den"

Mám zájem o výuku herectví na ZUŠ jako lektorka. Mé zkušenosti a zájem spadá do okruhu starších žáků.

Projektový den

Životopis

MgA. Blanka Josephová-Luňáková (nar. 1955 v Praze).

DAMU v Praze, od roku 1978 dodnes jako herečka v Divadle Alfa v Plzni. 1989 – 2004 ve svobodném povolání. V té době novinářkou, pedagogem herectví ve Škole múzických umění v Plzni, autorkou divadelních scénář a textů písní k představením, hrála komorní představení ve vlastní režii.

Celkem napsala více než dvě desítky scénářů pro divadlo, rozhlas i televizi, stejný počet písňových textů. Některé byly oceněny na divadelních festivalech nebo v soutěžích o původní českou hru (texty k písním k představení „Tři mušketýři“, scénář „Obutý pes“ a „Páni tvorstva“, nominace na prestižní cenu Alfreda Radoka za scénář „Ptačí sen“, atd.). Získala i několik ocenění za herecké výkony (na divadelních festivalech Skupova Plzeň a Mateřinka).

V současné době hraje v Divadle Alfa, píše scénáře, působí jako pedagog v Herecké škole a jako dramaterapeut při práci s psychicky handicapovanými dospělými pacienty. Pořádá divadelní workshopy v Čechách i v rámci mezinárodních projektů. Režijně spolupracuje s  amatérskými soubory.

Link na web