Heading

Heading

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Heading

This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.
Text LinkText Link

Berrak Yedek

Tanečnice a choreografka
Berrak je profesionální tanečnice, choreografka a lektorka tance. Před přestěhováním do Prahy působila v Turecku, Německu, Saudské Arábii, Anglii, Rusku a ve Francii, kde dokončila své vzdělání. Po mnohaleté zkušenosti práce pro různé společnosti a instituce Berrak nyní tvoří své vlastní projekty a vede kurzy ve svém studiu Limpid Works. Specializuje se na současný tanec, turecký orientální tanec a argentinské tango. Dále učí vlastní techniku Somatic Dialogue a přednáší na katedře Interpretačního umění na Bilgi University v Istanbulu.
www.limpidworks.comberrakyedek.com