x
Registrujte se zdarma!
Vyplňte prosím následující pole. Z jedné instituce se můžou přihlásit max. 4 osoby

* Označená pole jsou povinná

Děkujeme za odeslání registrace. Dovolujeme si Vás upozornit, že on-line registrace neznamená automaticky potvrzení účasti. V nejbližší době Vás budeme kontaktovat.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Proč "Kreativní budoucnost"?

Protože se mnoho odborníků domnívá, že díky extrémně rychlému rozvoji technologií a robotizaci společnosti bude kreativita nejdůležitější dovedností budoucnosti. Umělecké vzdělávání je jedním z nejefektivnějších způsobů rozvoje kreativity, proto se stane jedním z důležitých pilířů společnosti.

Proč 3 přednáškové bloky? 

Zvolili jsme přehlednou strukturu tak, abyste se zorientovali a odnesli si co nejvíce. Proto jsme konferenci rozdělili do 3 bloků (kreativita, technologie a inkluze), po kterých bude následovat panelová diskuze. V sobotu pak na vás čekají tematické workshopy ke každému z bloků a uměleckých oborů.

Pro koho je konference určena?

Cílovou skupinou konference jsou ředitelé a učitelé umělecký škol a odborná veřejnost (speciální pedagogové, umělci, rodiče žáků uměleckých škol…).

Co si odnesu?

Smyslem konference je setkání učitelů, umělců a odborné veřejnosti. Konference poskytne účastníkům informace o scénářích možného vývoje vzdělávání v ČR, o nových technologických možnostech využitelných ve výuce, o smyslu inkluze v uměleckém vzdělávání a o kreativních metodách výuky. Účastníci si odnesou šablonu pro vlastní e-learningový kurz.

Jak se můžu přihlásit?

Přihlásit se můžete ZDE do 30. září pomocí přihlašovacího formuláře, kde vyplníte online všechny potřebné údaje.

Kolik to stojí? 

Konference je plně hrazená z rozpočtu projektu a neplatí se proto žádné konferenční poplatky. Ubytování v hotelu, kde bude probíhat konference, je také plně hrazeno z projektu. Během konference je zajištěno občerstvení a v pátek večer i raut. Zaplatíte si tedy pouze obědy v pátek a v sobotu a cestovní náklady.

Kdo je pořadatel?

Konferenci pořádá Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy, ZUŠ jako jednu z hlavních aktivit projektu Podpora uměleckého vzdělávání pro rovné příležitosti. Na organizaci konference spolupracují partneři projektu: Portedo o.p.s., Západočeská univerzita v Plzni a ZUŠ A. Doležala v Brně.

Proč mluvíme o projektu?

Projekt Podpora uměleckého vzdělávání pro rovné příležitosti byl zahájen
v říjnu 2017. Hlavním realizátorem je Gymnázium a Hudební škola hl. m.
Prahy, ZUŠ a 6 partnerů z Prahy, Brna, Plzně a Příbrami. Cílem projektu je
podpořit inkluzi v uměleckém vzdělávání, kreativitu ve výuce a spolupráci ZŠ, SŠ, gymnázií a uměleckých škol a pomoci s využíváním technologií
ve výuce uměleckých předmětů.

TEMATICKÉ BLOKY

Odborníci představí  témata týkající se důležitosti uměleckého vzdělávání v budoucí společnosti

kreativita

Kreativita a její nezbytnost pro budoucnost. Vliv uměleckého vzdělávání na rozvoj kreativity.

technologie

Technologické inovace a jejich využití v uměleckém vzdělávání. SHOWROOM přímo v místě konference!

inkluze

Příklady dobré praxe inkluzivního uměleckého vzdělávání a hodnocení české inkluze

workshopy

Workshop moderních technologií, tance, etnických nástrojů, interaktivního divadla, atd.